FAQ

Czyli najczęściej zadawane pytania odnośnie transportu pojazdów

Dokąd mam dostarczyć pojazd?

Nasz magazyn znajduje się w Łowiczu, w firmie Bufamco, ul. Małszyce 9. Tam powinieneś dostarczyć swój pojazd.

Czy możecie odebrać mój motocykl/quad z garażu?

Tak, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. W przypadku Polski ok 350 zł za motocykl.

Czy wraz z motocyklem mogę przetransportować bagaż/kufry?

Tak, możesz przetransportować wszystko co jest niezbędne do podróży. Dostaniesz od nas szczegółową listę tego co możesz zabrać. Możesz zabrać ze sobą komplet kufrów/sakw i jedną wodoodporną torbę – max 40 litrów. Wszystkie torby i kufry powinny być wyraźnie opisane numerem rejestracyjnym motocykla.

Jak przygotować motocykl do podróży?

Umyć motocykl, zdemontować kufry, spuścić paliwo, rozłączyć akumulator. Zdemontować szybę, jeśli wysokość motocykla przekracza 135 cm.

Na KAŻDEJ torbie, kufrze, szybie MUSI być przyklejona naklejka (SZARA TAŚMA), informacja o numerze rej. pojazdu, któremu ów bagaż towarzyszy.

Kto się zajmie pakowaniem?

Pakowanie to nasza sprawa, Ty oddajesz nam motocykl, my odpowiadamy za jego prawidłowe zamocowanie w klatce lub na platformie.

Czy mam zostawić kluczyki i dokumenty?

Kluczyki tylko jeśli kufry w Twoim zestawie są szersze niż 100 cm (lub centralny kufer sięga wyżej niż 135 cm) i nie można bagaży ściągnąć bez kluczyka. Nie potrzebujemy oryginałów dokumentów.

Czy motocykle są ubezpieczone podczas podróży?

Tak, wszystkie transporty są ubezpieczone do swojej pełnej wartości.

Kiedy mogę kupować bilet?

Jeśli poprosiliśmy Cię o zaliczkę lub przesłaliśmy mailem treść umowy to znaczy, że wyjazd jest potwierdzony i możesz kupować bilety.

Kiedy mogę odebrać motocykl w docelowym miejscu?

Kiedykolwiek po terminie wskazanym w umowie jako czas dostawy, kupując bilet weź jednak pod uwagę, że w niektórych krajach magazyny mogą być zamknięte w niedzielę, a nawet w sobotę.

Co się stanie jeśli w transporcie powstaną uszkodzenia?

Dbamy o Twój motocykl, ale to są dalekie podróże i wszystko może się zdarzyć. W przypadku uszkodzeń postępujemy zgodnie z wiążącą nas umową. Jesteś zobowiązany do poinformowania nas mailowo o szkodzie w terminie 7 dni od dostarczenia motocykla i przedstawić nam dokumentację fotograficzną potwierdzającą to przykre zdarzenie.