Trawers Afryki – duży może szybciej (brak miejsc)

Opis

Miłośnikom szybszego pokonywania trasy, lubiącym wygodę hoteli i asfaltu proponujemy skróconą wersję Trawersu Afryki. Na większych motocyklach da się tę trasę pokonać w miesiąc. 30 dniowy tour zaczniemy w lutym w RPA (Kapsztad), a zakończymy po 30 dniach w Mombasie.  Trzymać się będziemy asfaltu, ale nie będzie to kurczowe trzymanie się. Tam gdzie będzie to usprawiedliwione pojedziemy szutrami. Generalnie jednak trasę planujemy tak, by dało się ją przejechać dwucylindrowym motocyklem wraz z pasażerką.

Rozpoczniemy imprezę w RPA i pojedziemy na północ przez Botswanę, Zimbabwe, Zambię, Malawi, Tanzanię do Kenii.

Trasa będzie liczyła około 6000 kilometrów. Wiemy co to pora deszczowa i wiemy, że gdzieś się na nią natkniemy… Będzie więc czasem trochę mokro, ale obiecujemy, że zawsze ciepło. Zaglądniemy po drodze na najważniejsze przylądki, zajrzymy do dziury po diamentach w Kimberley,  popatrzymy na wodospady Wiktorii, wjedziemy do krateru Ngorongoro i przeliczymy zwierzaki w Serengeti, ale nie obiecujemy, że znajdziemy czas, by poleżeć nad oceanem. Impreza będzie wymagała karnetu CdP od uczestników, pomożemy je uzyskać, ale będzie to wymagało zamrożenia pewnej sumy na 3-4 miesiące. Jakiej? To zalezy od wartości Waszego motocykla i od fantazji biura PZMot.

Termin jest znany, cena również jest już znana.

Dokładny plan zostanie podany w maju.

 

Tym zainteresowanym wyłącznie transportem przypominamy, że również taka opcja jest możliwa. Cena samego transport motocykla na trasie PL-RPA, Kenia – PL – 2250 EUR.  Quad 2950 EUR. Wszystko wliczone w koszta (pakowanie, odprawy celne, magazynowanie etc.)

O wyprawie

6550 EUR 23.02.2022-24.03.2022 Start/meta: Kapsztad/Mombasa Trudność: 4/10 Cena zawiera:

Transport motocykla z Polski do RPA i z Kenii do Polski

Noclegi na trasie (hotele, guesthousy, lodge)

Wszystkie śniadania.

15 kolacji.

Wszystkie opłaty promowe

Asystę samochodu wyposażonego w narzędzia, software diagnostyczny, telefon satelitarny, zapas wody i paliwa, apteczkę oraz części zapasowe oraz przyczepę pozwalającą na ewakuację uszkodzonego motocykla. Kierowca będzie miał wiedzę i doświadczenie mechaniczne.

Menadżera wyprawy

Tracki gpx i mapy na urzadzenia Garmin.

Dokumentację fotograficzną.

Cena nie zawiera:

Kosztów samolotów

Kosztów wiz

Kosztów safari

Posiłków innych niż wskazane powyżej

Ubezpieczenia motocykla w Afryce

Ubezpieczenia uczestników