Trawers Afryki (brak miejsc)

Opis

To będzie nasza najdłuższa impreza, 40 dniowy tour zaczniemy w lutym w RPA, a zakończymy przed Wielkanocą w Kenii. Zrobimy ją w dwóch wariantach. Tym zainteresowanym tylko transportem zaoferujemy przewóz motocykla lub quada z Polski do Południowej Afryki. Załatwimy wszystkie formalności celne i po 45 dniach spakujemy kontener w Kenii i odeślemy pojazdy do Polski.

Tych co są przekonani, że wytrzymają w naszym towarzystwie 40 dni zapraszamy na wspólny tour – z drugiego kontenera wypakujemy naszego hiluxa i 9 motocykli. I takim składem razem przemierzymy kawał Afryki. Planujemy trasę na 40 dni, rozpoczniemy ją w RPA i pojedziemy na północ przez Botswanę, Zimbabwe, Zambię, Malawi, Tanzanię do Kenii.

Trasa będzie liczyła około 7000 kilometrów i w związku z tym będzie przeznaczona dla motocykli, które są w stanie pokonać kilkaset kilometrów dziennie. Wiemy co to pora deszczowa i wiemy, że gdzieś się na nią natkniemy… Będzie więc czasem trochę mokro, ale obiecujemy, że zawsze ciepło. Zaglądniemy po drodze na Wodospady Wiktorii, do krateru Ngorongoro, przeliczymy zwierzaki w Serengeti i znajdziemy trochę czasu, by poleżeć nad najcieplejszym z oceanów. Impreza będzie wymagała karnetu CdP od uczestników, pomożemy je uzyskać, ale będzie to wymagało zamrożenia pewnej sumy na 3-4 miesiące. Jakiej? To zalezy od wartości Waszego motocykla i od fantazji biura PZMot.

Termin jest znany, cena również jest już znana.

Dokładny plan zostanie podany w maju. Założenia trasy, postój w atrakcyjnym miejscu co 5-6 dni. W RPA odwiedzamy m.in. przylądek Dobrej Nadziei i przylądek Igielny, Kimberley, park Krugera. W Botswanie Park Chobo, w Zimbabwe wodospady Victorii, w Malawi jezioro o tej samej nazwie. W Tanzanii planujemy wizytę w kraterze Ngorongoro i safari w Serengeti. W Kenii chcemy zoabaczyć park Amboseli i ponurkować na rafie  w oceanie Indyjskim.

 

Cena samego transport motocykla na trasie PL-RPA, Kenia – PL – 2250 EUR.  Quad 2950 EUR. Wszystko wliczone w koszta (pakowanie, odprawy celne, magazynowanie etc.)

O wyprawie

6850 EUR 23.02.2022-03.04.2022 Start/meta: Kapsztad/Mombasa Trudność: 5/10 Cena zawiera:

Transport motocykla z Polski do RPA i z Kenii do Polski

Noclegi na trasie (hotele, guesthousy, lodge, namioty (około 50%)

Śniadania jeśli nocleg nie wypada w namiotach.

15 kolacji.

Wszystkie opłaty promowe

Asystę samochodu wyposażonego w narzędzia, software diagnostyczny, telefon satelitarny, zapas wody i paliwa, apteczkę oraz części zapasowe oraz przyczepę pozwalającą na ewakuację uszkodzonego motocykla. Kierowca będzie miał wiedzę i doświadczenie mechaniczne.

Menadżera wyprawy (na motocyklu lub w samochodzie), który z niejednego pieca chleb jadł, a czasem nie jadł…

Tracki gpx i mapy na urzadzenia Garmin.

Dokumentację fotograficzną.

Cena nie zawiera:

Kosztów samolotów

Kosztów wiz

Kosztów safari

Posiłków innych niż wskazane powyżej

Ubezpieczenia motocykla w Afryce

Ubezpieczenia uczestników